0Shares

Persona të panjohur kanë vjedhur 60 metra kabull elektrike në Shtëpinë e Shëndetit n në fshatin Grackë të Lipjanit.

Në raportin e Policisë së Kosovës thuhet se lidhur me rastin është arrestuar një i dyshuar dhe me urdhër të Prokurorit i është caktuar masa e ndalimit policorë.

“Ankuesja femër kosovare punëtore në shtëpinë e shëndetit në fshat ka informuar në Polici se persona të panjohur kanë depërtuar brenda në objekt duke e dëmtuar derën e hyrjes dhe kanë vjedhur rreth 60 metra kabull elektrike pasi i kanë shkoqur prej muri”, thuhet në raportin e Policisë. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)