0Shares

Një fabrikë në Lezhë është përfshirë nga një zjarr i fuqishëm mëngjesin e së enjtes.

Ngjarja ka ndodhur në afërsi të portit të Shëngjinit, ku një fabrikë e përpunimit të peshkut është përfshirë nga flakët. Fatmirësisht nga zjarri nuk ka të lënduar në njerëz, por vetëm dëme të konsiderueshme materiale.

Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar forcat e zjarrfikësve, të cilat kanë bërë të mundur shuarjen e flakëve, raporton Shekulli.

Dyshohet se shkak për zjarrin janë bërë luhatjet e tensionit, por policia po vijon hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)