Legjenda e Man Unitedit feston fitoren e Arsenalit së bashku me Mustafin (Foto)

Legjenda e Manchester Unitedit, Gary Neville është bërë pjesë e festës së fitores së Arsenalit ndaj Leicester Cityt.

Arsenali fitoi ndeshjen hapëse të Ligës Premier ndaj ‘Dhelprave’ me rezultat të ngushtë 4-3, në një lojë të bukur dhe me shumë raste.

Lacazette hyn në histori të Ligës Premier me golin e shënuar ndaj Leicesterit
Lexo po ashtu Lacazette hyn në histori të Ligës Premier me golin e shënuar ndaj Leicesterit

Pjesë e festës së fitores së Topçinjve u bë edhe legjenda e Djajve të Kuq, Neville, i cili pas ndeshjes shkoi dhe festoi me Shkodran Mustafin, i cili nuk luajti asnjë minutë pasi i është bashkuar vonë klubin londinez nga pushimet.

“Tri pikët e para për ne… dhe madje Gary Neville duket se po feston këtë fitore të Arsenalit. Ishte e bukur të shihja ish-trajnerin tim përsëri”, ka shkruar Mustafi në rrjetet sociale.

Vlen të theksohet se mbrojtësi me prejardhje shqiptare ka punuar së bashku Nevillen në kohën sa ishte te skuadra e madhe spanjolle, Valencia. /Telegrafi/

Ndoshta penalltia më e keqe e ekzekutuar në histori të futbollit - ylli i Osasunas, fytyra tragjike ndaj Valencias

Real Madridi

Real Madridi "kërcënon" Mbappen para Kampionatit Evropian dhe Lojërave Olimpike

Pochettino kërcënon futbollistët e tij pas përplasjes në fushë dhe tregon se kush është ekzekutuesi kryesor i penalltisë

Palmer thyen heshtjen dhe flet për incidentin e penalltisë me Madueken e Jacksonin

Rikthehen fjalët e Jose Mourinhos që i tha për Xabi Alonson pas shpalljes së Leverkusenit kampion

E zbulon njëri nga investitorët arsyen e vërtetë se përse Barcelona e la Messin të largohej drejt PSG-së