0Shares

Ish-presidenti i Barcelonës, Joan Laporta, ka pohuar se pasardhësi i tij, Sandro Rosell bashk me bordin e tij e kanë mundësuar largimin e Pep Guardiolës nga klubi.

Guardiola u largua nga Barcelona për se kërkoi të pushonte një vit, ndërsa Laporta mendon se nuk është bërë më e mira për të mbajtur në klub njeriun që i solli Barcës 14 tituj për tre vjet.

“Bordi aktual ka mundur të bëjë më shumë për të bindur atë që qëdronte. Largimi i tij ishte neglizhencë e qëllimshme”, ka thënë Laporta.

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)