0Shares

Ministri i Jashtëm i Sllovakisë, Miroslav Lajcak, do të qëndrojë sot në Beograd.

Siç raportojnë mediat serbe, ai do të takojë homologun serb, Ivan Mrkic, ashtu si edhe presidentin dhe kryeministrin e Serbisë, Tomislav Nikolic dhe Ivica Dacic.

Siç transmeton KP, temë kryesore e bisedimeve do të jenë rezultatet e dialogut Kosovë-Serbi, situata në Ballkanin Perëndimor dhe procesi i zgjerimit të Bashkimit Evropian.

Lajcak viziton Beogradin pas qëndrimit në Zagreb. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)