0Shares

Alexandre Lacazette e ka bërë të ditur largimin nga Lyon, ndërsa i ka konfirmuar bisedimet me Atletico Madridin.

Francezi ka kaluar disa sezone të mira në Ligue 1 dhe kërkon që të bëjë karrierë diku tjetër.

“Mendoj që është koha e duhur.. Dua të hulumtoj diçka tjetër, dhe të luaj në nivel tjetër”.

“Atletico është klub që në vitet e fundit po luan mirë në Ligën e Kampionëve”.

“Aty është edhe Antoine Griezmann. Nëse Atletico është klubi që kam zgjedhur do ta kuptoni pas disa muajsh”.

“Do të ishte bukur të luaja me Griezmann, pasi kemi luajtur së bashku në Francë U-18”, ka thënë Lacazette. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)