Kosova U21 mposhtet ‘keq’ nga Norvegjia

Përfaqësuesja e Kosovës nën moshën 21-vjeçare është mposhtur me rezultat të thellë 5-0 nga Norvegjia.

Ka ardhur edhe humbja e dytë e Kosovës U21 në Grupin 5 për kualifikimet e vlefshme për kampionatin botëror.

Ekipi përfaqësues i Kosovës i udhëhequr nga Rafet Prekazi është mposhtur me rezultat të thellë 5-0, duke mos mundur t’i bëjë ballë aspak Norvegjisë.

Kosova mposhtet me rezultat të thellë nga Turqia (Video)
Lexo po ashtu Kosova mposhtet me rezultat të thellë nga Turqia (Video)

Goli i parë i ndeshjes erdhi në minutën e tretë nga Morten Thorsby, ndërsa për 2-0 shënoi Kristoffer Ajer, i cili dërgoi skuadrat në pushimin mes dy pjesëve.

Edhe pjesa e dytë foli në të mirë të Norvegjisë që shënuan edhe tri gola, ku serinë e hapi Birk Risa, ndërsa për 4-0 shënoi Erlend Reitan.

Rezultati vendimtar u vulos në minutën e 87 nga Andreas Hanche-Olsen. /Telegrafi/

Barcelona po nënshkruan mega-kontratë, ajo do t'i sjellë klubit mbi një miliard euro

Ndryshojnë në mënyrë drastike shanset, superkompjuteri vjen me parashikim të ri për Ligën e Kampionëve

Shkëlqeu ndaj Man Cityt dhe në klub ende e duan, por veterani i Real Madridit ia ka kumtuar Perezit largimin për në fund të sezonit

Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

Bëri mrekullinë me Stuttgart në Bundesligë, nipi i Uli Hoeness kandidat për stolin e Bayern Munich