0Shares

Kapiteni i Manchester United, Vincent Kompany, këmbëngul se humbja në derbi nga Manchester United nuk ka lënë shenja ‘plage’ te lojtarët nga Etihad Stadium.

“Nuk kam dëgjuar se kemi pësuar goditje psikologjike. Nuk ndryshon asgjë ajo humbje. Është ndeshje që kemi humbur dhe do të vazhdojmë të fitojmë në ndeshjen e ardhshme”.

“Bukuria e futbollit është se ju gjithmonë mund të sfidoni për tituj, pa marrë parasysh nëse fitoni apo humbisni ndeshjet. E kaluara është e kaluar dhe gjithmonë duhet të dëshmoni veten për të mirë në derbit e të ardhmes”, ka thënë Kompany.

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)