0Shares

Në mes të peizazheve të brishta dhe fushave bujqësore, kodrat e Oregonit konsiderohen mrekulli gjeologjike. Nëntë milje në veri-perëndim të Mitchellit në Oregon, ndodhen kodrat shumëngjyrëshe, të cilat mund të quhen magji natyrore.

Emri i tyre rrjedh nga nuancat e ndryshme, të cilat janë krijuar përgjatë epokave të lashta. Përgjatë viteve, kjo zonë ka qenë vend studimi për shumë shkencëtarë dhe eksplorues nga mbarë bota.

Për të mësuar se çfarë kanë gjetur ata shkencëtarë dhe eksplorues në këtë vend, iu ftojmë ta ndiqni storjen e mëposhtme. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)