0Shares

Zëdhënësja e Komisionit Evropian (KE), Maja Kocijançiq, ka deklaruar se zgjidhja e krizave politike në Maqedoni dhe Shqipëri është rezultat i një pune të fuqishme dhe i vullnetit politik, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Në pyetjen e gazetarëve bullgar për këto çështje, Kocijançiq tha se nuk është e sigurtë nëse mundet ta quaj mrekulli, apo jo, zgjidhjen e krizave. Ajo theksoi se rajoni i Ballkanit Perëndimor ka perspektivë evropiane dhe se Bashkësia është e përkushtuar fuqishëm në atë rajon.

Në përgjigjet e saj, Kocijançiq tha se do të vazhdohet që të punohet me këto dy vende, por edhe me tërë rajonin. Në këtë drejtim është thirrë edhe një takim me kryeministrat e vendeve të Ballkanit Perëndimor./Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)