Këto janë super-statistikat e Hazardit dhe Kantes ndaj Unitedit

Eden Hazard dhe N’Goli Kante ishin dy nga futbollistët më të mirë në fitoren e Chelseat ndaj Manchester Unitedit.

Chelsea ka arritur të deklasoj ‘Djajtë e Kuq’ në derbin e javës së nëntë të Ligës Premier duke i mposhtur me rezultat 4-0, ku Eden Hazard dhe N’Golo Kante ishin dy nga më meritorët.

Chelsea 4-0 Man United, notat e lojtarëve (Foto)
Lexo po ashtu Chelsea 4-0 Man United, notat e lojtarëve (Foto)

Anësori belg i sulmit kishte statistika brilante në këtë takim, duke bërë shumë pasime të sakta, driblime, shanse të krijuara, por edhe një gol të shënuar.

Statistika superiore kishte edhe mesfushori francez, i cili kompletoi një përqindje të madhe të pasimeve të sakta, ndërpreu aksione dhe shënoi gjithashtu një gol. /Telegrafi/