0Shares

”Judicial Watch”, fondacion që kërkon përgjegjësi për ligje dhe politikë, ka njoftuar se do ta paditë USAID-in në lidhje me rreth 5 milionë $, të cilat sipas tyre kanë shkuar në duar të fondacionit të George Soros-it në Maqedoni.

Në mediat pro-qeveritare në Maqedoni doli informacioni se përveç të USAID do të paditet edhe ambasadori amerikan në Maqedoni, Jess Baily dhe Ambasada e SHBA-ve në Maqedoni, shkruan Telegrafi Maqedoni.

USAID paditet në SHBA për fonde që ndërlidhen me Maqedoninë USAID paditet në SHBA për fonde që ndërlidhen me Maqedoninë

Nga Ambasada e SHBA-ve në Maqedoni pë NOVA shkurt thonë se ata janë për një transparencë të plotë që buron nga administrata amerikane.

Për padinë nga Judicial Watch, nga ambasada e SHBA-ve nuk komentojnë pasi thonë se nuk ka asgjë zyrtare nëpër gjykatat amerikane. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)