0Shares

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Ramiz Klemendi, ka thanë se sikur presidenti Hashim Thaçi ta kishte pyetur kryeministrin Isa Mustafa në lidhje me Ushtrinë, ky rezultat do të ishte më ndryshe se sot.

“Iniciativa për transformimin e FSK-së është e mirë dhe e domosdoshme, por mendojmë se duhet konsultuar edhe bashkësia ndërkombëtare, ngase ky proces s’mundet me u bë pa mbështetjen e tyne”, ka shtuar ai. “Vendimet e shpejta mund të jenë si një formë tradhtie apo pabesie ndaj bashkësisë ndërkombëtare”.

Këto komente Kelmendi i bëri në emisionin Rrokum Roll, me Fidan Jupollin në Televizionin Rrokum. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)