0Shares

Klubi basketbollistik RTV 21 është përforcuar me alo qendrën turke, Ersan Ozseven, i cili pritet të arrijë të premten në Prishtinë.

Kjo skuadër tashmë është kompletuar sa u përket basketbollistëve të huaj, pasi më herët ka arritur marrëveshje me Brandon Roberson dhe Kendrick Jones.

Ozseven ka lindur në Turqi dhe është 29 vjeçar. Ai është i gjatë 205 cm dhe ka përvojë të madhe si basketbollist.

Ai ka luajtur në Turqi për skuadrat Baskent Genclik, TED Istanbul, Usak, Orman Genc dhe Aliaga. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)