0Shares

Titulli i katërt rresht kampion për Ansi Agollin në Azerbajxhan. Dy javë pa përfunduar sezoni i rregullt, kapiteni i Kombëtares shqiptare dhe skuadra e tij, Qarabag, arritën të shpalleshin kampionë pas suksesit të pastër 3-0 në fushën e Inter Baku.

Futbollisti shqiptar u aktivizua titullar në sfidën e zhvilluar në kryeqytetin e Azerbajxhanit, ku Qarabagu dominoi në lojë dhe e gjeti avantazhin që në pjesën e parë me autor Medetov.

Festa e lojtarëve të Qarabagut në zhveshtore (Instagram)

Në pjesën e dytë, Ndlovu shënoi edhe dy gola të tjerë duke siguruar suksesin e skuadrës së Qarabagut që mbyll një tjetër sezon të suksesshëm dhe siguron të drejtën për të marrë pjesë në fazën para-eliminatore të Ligës së Kampionëve, transmeton SuperSport.

Kur duhen edhe dy javë nga fundi i sezonit, skuadra e Agollit kryeson me 56 pikë, 17 më shumë se Kabala ndjekëse që u mund të udhëtim te Kapazi.

Gjatë këtij sezoni, Agolli është aktivizuar në 20 ndeshje në kampionat duke dhënë një kontribut të madh në titullin e katërt rresht të fituar me skuadrën azere.

Ky është sezoni i shtatë i lojtarit shqiptar me Qarabagun pas eksperiencave njëvjeçare me Tiranën në vitin 2008 dhe Kryvbas në Ukrainë një vit më pas.

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)