0Shares

Në turneun ndërkombëtar “Swiss Open 2013”, morën pjesë tre karateistë nga Kosova, të cilët u kthyen me katër medalje.

Më i suksesshmi doli Alvin Karaqi, i cili fitoi medaljen e artë në U-20, në kategorinë -78 kg, si dhe medaljen e bronztë në kategorinë e seniorëve -84 kg.

Orges Arifi u stolis me medaljen e argjendtë në U-18, në kategorinë -61 kg, ndërkohë që e bronztë doli Fortesa Orana U-18, në kategorinë -59 kg.

Gara e radhës për karateistët e Kosovës është kampionati botëror i ‘shotokanit’, që do të mbahet në prill, në Stamboll të Turqisë. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)