0Shares

Gazetari Marin Mema sjell një dokumentar tjetër për jetën e heroit kombëtar shqiptar, Gjergj Kastriotit – Skënderbeut.

A kishte Skënderbeu një kala të fshehtë? Pse u quajt e tillë, si u përdor dhe ku ndodhet?

Shikojeni videon e mëposhtme, për të mësuar detaje të panjohura për strategun e madh që fitoi shumicën e betejave kundër perandorisë më të madhe të kohës – otomanëve! /TCH/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)