0Shares

Juventusi njoftohet se ka bërë hetime për anësorin e Atletico Madridit, Yannick Carrasco, por skuadra nga La Liga nuk është e gatshme të shesë.

Sipas Tuttosport, drejtuesit e Bianconerëve kanë kontaktuar me Atleticon në ditët e fundit, por ideja është jo-fillestare pasi 23-vjeçari ka një klauzolë lirimi prej 110 milion euro në kontratën e tij.

Përveç kësaj, klubi i drejtuar nga Diego “El Cholo” Simeone nuk dëshiron të shesë për më pak sesa kjo klauzolë, përcjell Telegrafi.

Këta janë 10 lojtarët që mund ta arrijnë shifrën e 100 milionë funteve në afatin kalimtar të ardhshëm (Foto) Këta janë 10 lojtarët që mund ta arrijnë shifrën e 100 milionë funteve në afatin kalimtar të ardhshëm (Foto)

Alternativat thuhet se janë Federico Bernardeschi i Fiorentinës – me raportin që sugjeron se do të ketë një përpjekje të re për të nënshkruar me yllin e ri italian pas përfundimit të Ligës së Kampionëve – së bashku me Douglas Costa të Bayern Munich dhe Thomas Lemar të Monacos.

Ka gjithashtu raporte që Keita Balde Diao nga Lazio është i gatshëm të nënshkruajë për klubin, me Juventusin që duhet ende të pajtohet me Biancocelestin për çmimin. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)