0Shares

Boksieri britanik, Anthony Joshua mendohet se ka zgjedhur kundërshtarin e ri.

Anthony Joshua mund të marrë ndeshjen e tij të shumëpritur në prill të vitit 2018.

Fury zotohet se do të luftojë me Joshuan dhe “do t’i jep botës luftën më të madhe në 500 vite” Fury zotohet se do të luftojë me Joshuan dhe “do t’i jep botës luftën më të madhe në 500 vite”

Rivali i britanikut që mposhti kampionin e shumëfishtë, Wladimir Klitschko, pritet të jetë Tyson Fury, transmeton Telegrafi.

Sipas asaj që shkruan “The Sun”, promotorët e të dy luftëtarëve tashmë po i bëjnë gati dokumentet dhe për përgatisin gjithçka rreth meçit.

Megjithatë, ende ka punë për tu kryer, pasi është caktuar ende vendi se ku do të zhvillohet ky super-meç. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)