0Shares

Javën që vjen vijojnë dy ditë jo pune në vend. Ministria për Punë dhe Politikë Sociale (MPPS) njofton se në pajtim me Ligjin për festa të Maqedonisë, 24 maj 2017 (e mërkurë) fesohet dita e edukatorëve sllav “Kirili dhe Metodi” dhe është ditë jo pune për gjithë qytetarët e Maqedonisë.

Gjithashtu nga MPPS njoftojnë se një ditë para (23 maj, e martë) do të festohet Dita kombëtare e vllehëve, ndërsa kjo ditë do të jetë jo pune vetëm për vllehët.

Deri në fund të vitit 2017 vijojnë edhe dhjetë ditë jo pune./Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)