0Shares

Shtëpia e Bardhë publikoi mbrëmë një foto të presidentit amerikan Barack Obama, nga momenti kur e ka marrë vesh lajmin për masakrën në Shkollën Fillore “Sandy Hook” në Newtown.

Në foto shihet Obama i tronditur, i cili me kokën ulur dhe sytë e mbyllur dëgjon lajmet të cilat ia transmeton John Brennan, këshilltar i tij i sigurisë kombëtare.

Obama e ka quajtur masakrën ditën më të keqe të tij, qëkur u “shpërngul” në Shtëpinë e Bardhë. Për shkak të këtij krimi të rënd, Obama e vuri nënkryetarin Joe Biden në krye të iniciativës për ashpërsimin e ligjit për armët. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)