0Shares

Real Madridi është i gatshëm ta sfidojë Manchester Cityn për anësorin e Malagas, Isco.

Drejtori i ri sportiv i Cityt, Txiki Begiristain, tashmë ka hapur bisedat me Malagan për një transferim në janar të Iscos, që do të përfshinte edhe qëndrimin te skuadra e La Liga të të riut në formë huazimi deri në fund të sezonit.

Por, tash në garë për të është edhe Real Madridi, që është i gatshëm të paguajë klauzolën blerëse prej 21 milionë eurosh.

Isco raportohet se është i lumtur te Malaga, edhe pse mundësia për të luajtur për Real Madridin mund ta kthejë mendjen e tij. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)