0Shares

Zonja e Parë e SHBA-ve, Michelle Obama, nuk mungoi në ceremoninë e sivjetme të ndarjes së çmimeve të Academy Awards. Gruaja e presidentit amerikan ndau çmimin për filmin më të mirë, i cili shkoi për “Argo”.

Për këtë eveniment, Michelle kishte veshur një fustan të argjendtë me dekolte, gjë që për standardet iraniane ishte tepër e zhveshur, prandaj ata e veshën atë.

Agjencia shtetërore iraniane, Fars, me anë të Photoshopit i ka shtuar pakëz më shumë material fustanit të Zonjës së Parë.

Në Iran nuk është e lejuar që femrat të zbulojnë duart, këmbët, flokët etj., ndërsa thonë se edhe të huajt duhet të jenë të veshur në mënyrë të përshtatshme. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)