0Shares

Nerazzurët nuk kanë arritur të fitojnë në terren të vet kundër Genoas. Ndeshja e zhvilluar të shtunën ne Giuseppe Meazza përfundoi me rezultat 1-1.

Interi luajti më mirë në gjysmën e parë, por nuk arriti të shënojë.

Kur po afronte fundi i takimit, ish-futbollisti i Juventusit, Ciro Immobile, i kaloi në epërsi mysafirët (77’).

Për të shpëtuar zikaltrit nga humbja u kujdes Esteban Cambiasso, pas një pasimi të Antonio Cassano (85’).

Interi mbetet nëntë pikë prapa liderit Juventus dhe mund të zhvendoset dy-tri pozita më poshtë, nëse Lazio, Fiorentina dhe Napoli shënojnë fitore. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)