0Shares

Përfaqësuesi i intelektualëve, Hakif Bajrami prezantoi sot peticionin me anë të të cilit kërkohet lirimi i liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj.

Ai në një konferencë për media tha se përmes peticionit e ftojnë shtetin e Francës për drejtësi në rastin e Haradinajt.

“Një peticion të nënshkruar nga 603 intelektual të Republikës së Kosovës. Ne nuk po kërkojmë asnjë privilegj po kërkojmë drejtësi për Ramush Haradinaj, për UÇK-në, e cila i ka treguar botës se si bëhet lufta. Sot në emër të këtyre intelektualëve, në emër të drejtësisë, të barazisë e ftojmë drejtësinë franceze ta jep drejtësinë e saj”, ka thënë ai.

Sipas tij, peticioni do të dorëzohet sot në Ambasadën francezë në Prishtinë.

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)