0Shares

Kur Instagrami kishte lansuar funksionin e ri për video-transmetim të drejtpërdrejtë vitin e shkuar, përdoruesit ankoheshin se nuk mund t’i ruajnë video transmetimet e tyre për shikim të mëvonshëm. Mirëpo me gjasë kjo gjë tashmë ka ndryshuar nga rrjeti social.

Këtë veçori Instagrami e ka shtuar sot, dhe një fakt të tillë e ka bërë publik. Instagram Live tani rivalizon Periscope dhe Live të Facebook, ndërsa pritet që ky funksion të bëhet shumë popullor kur dihet madhësia e rrjetit social dhe numri i madh i përdoruesve.

Ky përditësim vjen me versionin e fundit të aplikacionit 10.12 për iOS dhe Android.

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)