0Shares

Rrjetit të famshëm social për fotografi, Instagram i janë nevojitur vetëm dy vite e gjysmë për të arritur në 100 milionë përdorues.

Arritja e Instagram vjen vetëm 4 muaj pasi rrjeti social filloi t’i publikonte përdoruesit e regjistruar në faqe, dhe në kohën kur ishte goditur nga kritikat të cilat e akuzonin atë për shitjen e profileve të përdoruesve të saj.

Trendi i shpejtë i rritjes së faqës është shumë mbresëlënës, duke marrë parasysh se rivali i saj më i afërt, rrjeti social Tëitter ka arritur në shifrën prej 200 milionë përdoruesve, edhe pse për këtë i janë nevojitur rreth 6 vite kohë.

Krahasuar me rivalin e saj, Instagram është rritur me një shkallë shumë më të shpejtë të zhvillimit. / Telegrafi /

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)