0Shares

Zlatan Ibrahimovic ka vendosur përfundimisht të largohet nga Manchester United.

Sulmuesit suedez do t’i skadojë kontrata në fund të këtij muaji dhe nuk ka pranuar vazhdimin e saj.

Por e ardhmja e tij nuk pritet të jetë në Angli, Azi ose Amerikë.

‘Ibracadabra’ do të mbetet edhe më tej pjesë e futbollit evropian.

Suedezi është duke u kërkuar me ngulm nga ekipi gjerman Borussia Dortmund.

Ibra shihet si zëvendësimi adekuat i sulmuesit afrikan Pierre Emerick Aubameyang që do të largohet nga verdhezinjtë.

Mediat gjermane kanë shkruar se Ibrahimovic është i interesuar të luajë në Dortmund shkaku i tifozëve të mrekullueshëm që ka ekipi gjerman.

Gjithsesi Dortmund nuk do të mundet t’i ofrojë pagë si të Unitedit, mirëpo disa vite më parë suedezi i kishte premtuar Jurgen Kloppit se do të luante një ditë për Borussian.

Në rast transferimi në Dortmund, Ibrahimovic do të bëhej ndër futbollistët e radhë që do të luante në top pesë ligat evropiane si Serie A, La Liga, Ligue 1, Premier League dhe Bundesliga. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)