0Shares

Duke iu afruar lansimit zyrtar të HTC U 11 që do të ndodhë më 11 maj, janë duke u shpeshtuar edhe informacionet rreth pajisjes.

Tani, pajisja është shfaqur edhe në GFXBench, pas parakalimit në databazën e AnTuTu dhe Geekbench. Në GFXBench, janë bërë të ditura specifikat e plota të HTC U 11.

Megjithatë, lista konfirmon shumicën e spekulimeve të deritanishme. Pajisja kryesore e re e HTC vjen me ekran QHD prej 5.5 inçëve, procesorin Snapdragon 835, RAM memorien prej 4GB, hapësirën ruajtëse prej 64GB, kamerën kryesore me 12MP dhe kamerën për ‘selfie’ me 16MP.

Telefoni do të punoj përmes Android 7.1.1 Nougat, së bashku me versionin e fundit të HTC Sense.

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)