0Shares

Mesfushori i Bayern Munichut, Thomas Mueller, ka folur për trajnerin Jupp Heynckes, duke thënë se ai është bërë shumë lakmitar pas dy finaleve të humbura.

Bavarezët i humbën dy finale në sezonin e kaluar, atë në Ligën e Kampionëve dhe në DFB Pokal, që si duket e kanë bërë trajnerin e tyre shumë lakmitar.

“Nuk është e zakonshme të shohësh një trajner 67 vjeçar të punojë me aq shumë pasion. Dy finalet e humbura e kanë bërë atë shumë lakmitar”.

“Ai dëshiron të shkojë sërish në finale, por këtë herë për të fituar. Është argëtuese ta shohësh atë në stërvitje”.

“Ekipi është i stabilizuar dhe i ndërtuar mirë sepse asnjë trajner nuk ka ardhur këtu dhe të mundohet të krijojë diçka krejtësisht të re. Asgjë nuk ka pasur nevojë të ndërrohet”, ka thënë Mueller. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)