0Shares

Ylli i Chelseat, Eden Hazard, është përjashtuar nga lojë në sfidën ndaj Swanseas, e vlefshmë për Capital One Cup, ndërsa arsyeja e përjashtimit të tij është e pazakontë.

Po rrjedhte minuta e 78-të dhe Chelsea ende ishte në ndjekje të rezultatit pas humbjes 2-0 në shtëpi, ndërsa një prej fëmijëve që përkujdesen për topat prapa portës e bëri nervoz reprezentuesin belg.

Ky djalosh që mund ta vëreni dhe në video, e mban topin në tentim për të humbur kohën dhe Hazard nga frustrimi e godet brutalisht dy herë, duke u përjashtuar automatikisht me karton të kuq.

Kjo sjellje e Hazard po komentohet si jashtëzakonisht e papranueshme nëpër mediat britanike, pasi i ka lënë hije të keqe një mbrëmjeje fantastike të futbollit në Evropë. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)