0Shares

Një ditë para ardhjes në Shkup, eurokomisioneri Johannes Hahn ka folur për gjendjen në Maqedoni dhe në rajon, shkruan Telegrafi Maqedoni.

”Ne nuk jemi duke u fokusuar në data për anëtarësim në BE. Shpejtësia e përgatitjes së shteteve për anëtarësim në BE varet vetëm nga ata. Për këtë qëllim kemi propozuar treg të përbashkët për të gjithë rajonin e Ballkanit perendimor për lëvizje të lirë të mallrave dhe hapjen e mundësive për zhvillim të shteteve nëpërmjet ekonomisë.” ka thënë Hahn para ardhjes në Maqedoni. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)