0Shares

Policia speciale e Greqisë ka ndërhyrë në një depo të metros në kryeqytetin Athinë, ku punëtorët grevistë ishin barrikaduar, në shenjë të protestës kundër masave të kursimeve.

Së paku 10 punëtorë janë arrestuar, ndërsa ka raporte se një femër është lënduar lehtë. Ndërhyrja para agimit të sotëm u në pasi qeveria e ka urdhëruar policinë që ta përfundoj grevën tetë ditorë.

Dje qeveria ka kërkuar mobilizim civil të punëtorëve që ishin në grevë.

Ata që refuzojnë të kthehen në punë ballafaqohen me mundësinë e përzënies nga puna e bile edhe me arrest. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)