0Shares

Kompania Google është duke zhvilluar sistemin e ri të verifikimeve të sigurisë në ueb-faqe, ndërsa mënyra e deritanishme e verifikimit “Im not a robot” mund të shkojë në harresë.

Mënyra aktuale e verifikimit të sigurisë ka konfirmimin e llojit të vet se përdoruesi nuk është robot, por qenie njerëzore. Verifikimet e sigurisë po ashtu sot kërkojnë shenjën e etiketimit të përbërë nga disa shkronja dhe numra të caktuar.

Sistemi i ri të cilin Google është duke e zhvilluar, do të përcjellë se si personi komunikon me faqet e internetit, për të dëshmuar se nuk është robot, ashtu që enigmat më nuk do të jenë të nevojshme për shumicën e njerëzve, transmeton KosovaPress.

Verifikimet janë shpesh të mirëseardhura në ueb faqe kur bëhet fjalë për shitjet e buletave për ngjarje të caktuara, për të ndaluar robotët automatik, të cilët do të blinin buletat më të mira.

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)