0Shares

Është shtyrë sot për të 203-ën herë seanca gjyqësore ndaj Dritan Dajtit, duke e futur këtë proces në një kolaps të vërtetë. Shkak për shtyrjen e seancës është bërë mungesa e të gjithë avokatëve.

Mësohet se gjatë seancës, Dajti ka ironizuar gjykatësin, duke thënë se “Nuk jam unë që po i shty seancat, por jeni ju në pamundësi për të më gjetur mua një avokat mbrojtës”.

Në fakt, mungesa e avokatëve apo ndërrimi dhe zëvendësimi i tyre prej vetë Dritan Dajti, duket se është një strategji e zgjedhur nga ky i fundit për të zvarritur sa më shumë procesin dhe duket se ia ka arritur, raporton BW.

Dritan Dajti akuzohet se më 7 gusht 2009, në vendin e quajtur ‘Pista Iliria’ në Durrës, ekzekutoi brenda pak minutash katër oficerët e Skuadrës speciale operacionale: Fatos Xhanin, Saimir Duckollarin, Altin Dizdarin dhe Kastriot Feskajn, të cilët tentuan t’i vinin prangat pas shtatë vitesh në arrati. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)