0Shares

Ikona e Manchester United, Ryan Giggs, e sheh rivalitetin me Arsenalin si të lënë nën hije të rivalitetit me Manchester Cityn.

“Ne kemi pasur aq shumë beteja me Arsenalin të cilat ishin ndeshje të aftësisë, por po ashtu edhe fizikisht të vështira, dhe unë mendoj se ndeshja e të dielës ishte e tillë”.

“Janë dy ekipe të mira me një shije djegëse të shtuar për faktin që është derbi lokal. Gjatë tre viteve të kaluara, secili derbi i Manchesterit ka qenë i intensifikuar. Derbit është i gjatë, njerëzit fillojnë të flasin për të shumë më herët dhe ndjenja kur ju fitoni është edhe më e mirë”, ka thënë Giggs. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)