0Shares

Sot (e premte) është dita e fundit për prokurorin Maurico Salustro ta bëjë kërkesën për vazhdimin apo jo të masës së paraburgimit ndaj Fatmir Limajt, Nexhmi Krasniqit, Naser Shalës, dhe Naser Krasniqit në rastin “Kleçka”.

Tomë Gashi, avokati i nënkryetarit të PDK-së, Fatmir Limaj ka thënë për “Epokën e Re”, se shpreson që prokurori të mos prezantojë kërkesën për vazhdimin e masës së paraburgimit ndaj Limajt dhe të tjerëve.

Gashi ka thënë se në rast se prokurori do ta bëjë kërkesën për vazhdimin e paraburgimit mbrojtja do ta kundërshtojë propozimin e tij.

Avokati i Limajt ka thënë se rasti i Limajt është rasti më politik në Kosovën e pasluftës. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)