0Shares

Shefi ekzekutiv i Milanit, Adriano Galliani, ka treguar se arsyeja pse Rossonerët dështuan ta transferonin Kakan, ishte për faktin se Real Madridi kërkonte shumë para për të.

“Tregimi për Kakan është një kapitull i mbyllur për mua”.

“Real Madridi dëshironte 18 milionë euro – një shifër, e cila duke marrë parasysh moshën dhe kërkesat për pagën e tij, e bëri marrëveshjen të paimagjinueshme”, ka deklaruar Galliani për Corriere dello Sport.

Kujtojmë që në vitin 2009, Milani ia shiti brazilianin Realit për 68 milionë euro. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)