0Shares

Galaxy X vazhdon të mbetet një mister në botën e telefonave të mençur duke i lënë të gjithë të hamendur dhe në pritje se kur do të mund të kemi pamjet e para të telefonit të palueshëm nga Samsung.

Kompania ka pohuar se një telefon fleksibil është në agjendën e tyre, megjithatë ende nuk dihet se kur ose në çfarë forme mund ta shohim atë.

Tani, disa imazhe kanë shfaqur një koncept të ri të Galaxy X që duket sikur një tablet hibrid, i cili mund të palohet dhe të marr formën e telefonit.

3D dizajnerët në Tech Configurations kanë krijuar një 3D render të Galaxy X, të bazuar në informatat e deritanishme, dhe spekulimet e ndryshme. Koncepti interesant që është publikuar në YouTube shfaq një pajisje me ekran QHD AMOLED prej 5 inç që mund të transformohet në tablet 7 inçësh, me ekran 4K dhe pa korniza.

Dizajni i imagjinuar i jep Galaxy X specifika të fuqishme, duke përfshirë procesorin Snapdragon 835, hapësirën ruajtëse prej 128GB dhe RAM memorien me 8GB.

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)