0Shares

Goditja e topit me kokë është padyshim pjesë e sportit më të popullarizuar në botë – futbollit.

Ndërsa shtohen faktet për lëndimet e trurit në mesin e lojtarëve të futbollit amerikan, hulumtime të reja çojnë në përfundimin se madje edhe tek ata evropianë, vihen re lëndime të tilla.

Iu ftojmë ta ndiqni storjen e mëposhtme, ku tregohet hollësisht për hulumtimin i cili ka konkluduar se futbolli mund të shkaktojë rreziqe shëndetësore.

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)