0Shares

Dimri sjell llojllojshmëri dhe lë hapësirë për eksperimentim. Një domosdoshmëri është buzëkuqi i kuq por edhe nuancat e errëta. Ndërsa, stilistët e flokëve, propozojnë gërshetat dhe topuzin.

Në kontrast me hijeshinë, ky sezon do të dominohet nga buzëkuqi i kuq me nuance të errëta. Mirëpo, mos vizatoni me laps konturin e buzëve, por aplikoni buzëkuqin sa më lehtë, transmeton Telegrafi.

Gërsheti konfirmohet një zgjedhje shumë e vlerësuar. Në fakt, mënyrat e shumta që mund të modelohen e bëjnë gërshetin një stil te përshtatshëm për festa.

Gërsheti anësor apo ai kurriz peshku si dhe topuzi klasik janë disa nga alternativat e duhura për festa.

Mos harroni të përdorni aksesorët e flokëve në mënyrë që të pasuroni modelin. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)