0Shares

Në Kaliforni të Shteteve të Bashkuara, është vënë në shitje një Ferrari i rrallë që ka kaluar vetëm 4,400 kilometra.

Duke pasur parasysh që këto vetura janë për t’i vozitur dhe jo që të mbahen për ekspozim, pronari ri duhet ta vë në qarkullim në mënyrë që të mos dëmtohet, transmeton Telegrafi.

Madje, me 6.0-litra V12 që prodhon 670 kuajfuqi, vozitja e kësaj makine sportive është kënaqësi shumë e madhe.

Nuk bëhet i ditur çmimi fillestar që ka ky Ferrari 599 i prodhuar në vetëm pak njësi. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)