0Shares

Për pak ditë në fermën e Qëndrim Hoxhës në Prizren ngordhen 12 krerë lopë.

Pronari po dyshon se shkaktar i ngordhjes së bagëtive u bë ushqimi i tyre, njofton Klan Kosova.

Hoxha thotë se nga 38 krerë lopësht tash i kanë ngelur 26 sosh, kurse edhe një lopë tjetër është në gjendje kritike.

Edhe veterinarët dyshojnë se shkaktar i ngordhje së lopëve është ushqimi jo adekuat i tyre.

Komuna premtoi se ky fermer do të ndihmohet pas asaj që i ndodhi.

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)