0Shares

Menaxheri i Manchester United, Sir Alex Ferguson, ka thënë se klubet duhet të jenë unanimisht kundër simulimeve në fushën e lojës.

“Gjatë javës në shoqatën e menaxherëve u ngrit shqetësimi i simulimeve. Cilat janë dënimet? A vijnë ato nga klubi apo nga FA? Mendoj se FA ka problem sepse është legale ata që bëjnë. A mund të detyrojnë klubet t’i dënojnë lojtarët”.

“Ju duhet që t’u tërhiqni vërejtjen lojtarëve. Këtë e kam bërë me Cristiano Ronaldon. Ai ishte djalosh i ri, kur erdhi filloi të simulonte dhe unë e kam larguar këtë ves nga ai. Dhe kjo nuk është përsëritur më te ai”, ka thënë Ferguson. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)