Federer e Nadal në çerekfinale në Miami Open

KEY BISCAYNE, FL - MARCH 28: Roger Federer of Switzerland returns a shot to Roberto Bautista Agut of Spain during Day 9 of the Miami Open at Crandon Park Tennis Center on March 28, 2017 in Key Biscayne, Florida. (Photo by Cliff Hawkins/Getty Images)

Roger Federer, Rafael Nadal e Kei Nishikori, janë kualifikuar në çerekfinale të Turneut Masters të Miamit.

Tenisti zviceran eliminoi jo pa vështirësi në raundin e katërt spanjollin Roberto Bautista Agut, duke e mundur me rezultatin 2-0. Në të dy setet ishte ‘tie break që përcaktoi fituesin dhe ai ishte 35-vjeçari nga Bazeli, që i fitoi ata 7-6 dhe 7-6, transmeton TCH.

Rafael Nadal mundi në 1/8 e finaleve francezin Nicolas Mahut me rezultatin 2-0. Edhe spanjollit iu desh të shfaqë më të mirën e tij në momentet më vendimtare të takimit për të fituar këtë përballje me rezultatin 6-4 dhe 7-6.

Kei Nishikori ishte ai që vuajti më shumë nga të tjerët në raundin e katërt të Turneut Masters të Majemit. Tenisti japonez u përball me argjentinasin Delbonis, të cilin e mposhti 2-1. Nishikori fitoi setin e parë 6-3, por humbi të dytin 4-6. Në setin final, japonezi u shfaq sërish më mirë se kundërshtari dhe e fitoi atë 6-3.

Surprizën në këtë turne e bëri Stanislas Wawrinka, i cili u eliminua nga Alexander Zverev, me gjermanin që fitoi me rezultatin 2-1.

Xabi Alonso ka vendosur një rekord të ri historik në futboll, pas kualifikimit në gjysmëfinale të Ligës së Evropës

Liga e Evropës
Casemiro rrëfen detaje nga largimi i tij prej Real Madridit: Hyra në zyrën e Ancelottit, ai filloi të qante

Ronald Araujo afër largimit nga Barcelona? Agjenti i tij në bisedime me klubin e njohur

Zbulohet arsyeja pse Man City vendosi të shesë Cole Palmer për të cilën Guardiola mund të pendohet

Cristiano Ronaldo bëri një gabim shumë të madh kur parashikoi tre favoritët për Ligën e Kampionëve