0Shares

Facebook ka lëshuar një tipar të ri që tregon parashikimin e plotë të motit. Këtë shërbim të ri të motit rrjeti social e ka lëshuar edhe në versionin e aplikacionit të saj mobil dhe versionin e faqes në desktop.

Sipas një raporti të ri të publikuar në TechCrunch thuhet se në pjesën e re të motit përdoruesit mund të shohin një parashikim të plotë të motit për një javë përpara, dhe informacionet rreth motit janë mundësuar nga të dhënat e Ëeather.com.

“Facebook e ka konfirmuar se tipari i ri është lansuar në rreth 95 për qind të popullsisë së saj globale këtë javë,” citon raporti.

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)