0Shares

Facebook ka lansuar shërbimin e quajtur ” Messenger Day”, që ua mundëson përdoruesve të ndajnë me publikun ose miqtë mesazhet e dekoruara me foto dhe video të cilat zhduken pas 24 orësh.

Messenger Day po lëshohet për të gjithë që e kanë aplikacionin e Facebook për chat në të dyja platformat – iOS dhe Android.

Për ta pasur dhe përdorur Messenger Day, sigurohuni që e keni versionin më të ri të Messenger në telefonin tuaj. Kur ta hapni Messenger, klikoni në kamerën që është e shënuar me formë dielli.

Për të shtuar art dhe efekte, klikoni ikonën e smiley në krye dhe pastaj klikoni për të shtuar në foto ose video. Ju gjithashtu mund të shtoni tekst mbi fotot tuaja.

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)