0Shares

Arsenali e ka fituar me rezultat 3-2 sfidën e vlefshme për Kupën FA kundër Brighton & Hove Albion, për t’u kualifikuar në raundin e pestë të kësaj gare, gjegjësisht në 1/8 e finales.

Olivier Giroud e hapi takimin (16’), ndërsa Ashley Barnes bëri që skuadrat të shkojnë në pushim me shifra identike (33’).

Giroud shënoi golin e dytë për mysafirët (56’), ndërsa vendasit barazuan përsëri me anë të Ulloa (62’).

Golin e fitores e realizoi Theo Walcott, pesë minuta pa përfunduar koha e rregullt e takimit. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)