0Shares

Sulmuesi i Anzhi Makhachkala, Samuel Eto’o, ka lëvduar për ish-bashkëlojtarin e tij tek Barcelona, Lionel Messin.

Kishte kaluar kohë e gjatë që Eto’o nuk kishte folur për ish-ekipin e tij, Barcelonën. Ndërsa, tani ai ka thyer heshtjen për këtë gjë, duke e lavdëruar argjentinasin, Lionel Messi.

“Messi është Zot, si person e edhe më shumë si lojtar. Unë e kam njohur atë që kur ishte fëmijë dhe e kam përcjellë duke u rritur”.

“Ai i meriton të gjitha. Shpresoj që ta fitojë Kupën e Botës me Argjentinën. Ai është një djalë i mirë dhe unë i uroj gjithë të mirat”, ka thënë kamerunasi Eto’o./Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)