0Shares

Thiago Motta shpreson që një ditë Messi të bëhet pjese e PSG-së dhe të veshë fanellën e skuadrës Franceze.

Mesfushori i Paris Saint-Germain, Thiago Motta, ka thënë se do të dëshironte shumë që ylli i Barcelonës, Lionel Messi, të bashkohet në të ardhmen me skuadrën e PSG-së”.

Në një intervistë për Goal.com, Motta është pyetur se cili lojtar do të ishte ideal për PSG-në që duhet ta transferojnë, përgjigjja e tij ishte “Është shumë e lehtë: Lionel Messi”.

“Imagjinoni sikur Messi të vij në Paris Saint-Germain. Çfarë entuziazmi do të sillte, nuk po flas vetëm për në fushë”, shtoi ai.

“Kam luajtur me të, ashtu edhe Maxëell, e njohim shumë mirë. Ai është fitues”, u shpreh më tej Motta. “Diferenca mes tij dhe lojtarëve tjerë është e madhe. Ardhja e tij këtu do të ishte e jashtëzakonshme. Messi me talenti e tij do të bëntë që skudra të kalonte në një nivel tjetër”, përfundoi Motta.

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)